CHP’den İzmir’e bir heykel daha: Tunç Soyer açılışı yaptı

ANKA

Heykel için harcanan bütçelerde oldukça bonkör davranan CHP’li belediyeler, bu faaliyetlerinden vazgeçmiyor.

Bu belediyelerin başında ise CHP’li İzmir Büyükşehir Belediyesi ilk sırada geliyor.

Uzun zamandır CHP’li belediye başkanları tarafından yönetilen İzmir’de temizlik ve alt yapı ile ilgili sorunlar bir türlü çözülemedi.

Vatandaşlar kentin sorunlarından bıktı

Bu durum, CHP’ye olan desteğiyle bilinen partilileri ve vatandaşları bile çileden çıkardı.

Ancak tüm bunlara rağmen İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer altyapı hizmetleri yerine heykel hizmetleri vermeyi sürdürüyor.

Tunç Soyer heykel açtı

İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından yenilenen Tire’deki Cumhuriyet Meydanı’na yerleştirilen Atatürk heykeli, Türkiye Cumhuriyeti’nin 100’üncü kuruluş yıl dönümü kutlamaları kapsamında açıldı.

Mustafa Toygar tarafından yapılan heykelin açılışına, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer ve eşi Neptün Soyer’in yanı sıra CHP’li isimler de katıldı.

“Elbette en büyük coşkuyla anacağız”

Ulu önder ve silah arkadaşlarını anarak konuşmasına başlayan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer şu ifadeleri kullandı:

Cumhuriyet’in kuruluşu sadece bu topraklarda egemenliğin kayıtsız, şartsız milletin elinde olduğunu tüm dünyaya göstermekle kalmadı. İstiklâl mücadelesi sonucunda bağımsızlığını kazanan Türkiye Cumhuriyeti, tüm mazlum ülkelere ilham kaynağı oldu. Etkisi kendi coğrafyasının çok ötesine ulaşan bu insanlık eserini 100. yılında anmamak hiçbir koşulda mümkün değildir. Elbette en büyük coşkuyla anacağız, heykellerini dikeceğiz. Elbette ‘Her fabrika bir kaledir’ diyen, ‘Yurtta Sulh Cihanda Sulh’ diyen düsturlarının takipçisi olacağız. Çünkü biliyoruz, unutursak yok oluruz. Unutmayacağız, unutturmayacağız, asla vazgeçmeyeceğiz.

“Kimsesizlerin kimsesi Cumhuriyet”

Cumhuriyet’in önemine vurgu yapan Başkan Tunç Soyer şöyle devam etti:

“İzmirlinin kalbinde atamız sonsuza dek var olacak”

Heykel açılışıyla beraber Atatürk Meydanı’nı da yenilediklerini belirten Başkan Soyer, konuşmasını şu sözlerle tamamladı:

Bugün burada sadece Atamızın heykelinin açılışı için buluşmadık. Bu değerli heykel, demokrasiye, hukukun üstünlüğü ve adalete, yurtta ve dünyada barışa olan sarsılmaz inancımızın bir ifadesi. Bu heykel, her İzmirlinin kalbinde Atamızın sonsuza dek var olacağının, onun bize bıraktığı en büyük mirasın, Cumhuriyetin ilelebet yaşayacağının anıtıdır. İzmirli heykel sanatçısı Mustafa Toygar’ın ellerinden çıkan bu eser çok yoğun bir çalışmanın ürünü. Sanatçımıza Atamızın bu güzel heykelini İzmir’e kazandırdığı için sonsuz şükranlarımı sunuyorum. Tireli hemşerilerimiz istedi. Tire Belediyemiz aracı oldu. Birlikte yaptık… Tiremizin yüzü olan Atatürk Meydanı’nı yeniledik. Ve o meydanda, bu değerli eser doğdu. Büyük Atamıza ve Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. yaşına armağan olsun!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x