Deprem sonrası denizdeki köpükleşme vatandaşları endişelendirdi

Marmara Denizi’nde Gemlik Körfezi’nde 3 dakika arayla meydana gelen iki deprem vatandaşları korkuttu. Bursa’nın Mudanya ilçesinin 4,73 kilometre açığındaki sarsıntının, deniz yüzeyinin yaklaşık 8,98 kilometre derinliğinde oluştuğu tespit edildi.

İstanbul, Bursa, Kocaeli, Çanakkale, Bilecik ve Sakarya’da da hissedilen depremin saat 10.42 sıralarında gerçekleştiği ifade edildi. İstanbul’un çeşitli yerlerinde de hissedilen deprem, panik dalgası oluştururken Kartal sahilinde deniz suyunun yer yer dalgalandığı ve köpükleşmenin oluştuğu görüldü. Depremin dalga ve köpükleşmeye sebep olduğu ileri sürüldü.

Depremden sonra sahile inen Ata Demir, “Deprem olduğunda evdeydim. Benim evde 6 kedi var. Kediler dışarıya çıkmaya çalıştı. Ben hayret ettim çünkü kedilerin hepsi toplu şekilde dışarıya çıkmaya çalışmaz. Ben o zaman haberleri izlerken yerin sallanmaya başladığını hissettim. Sora kalktım ve kedileri dışarı çıkardım. Sonra haberleri izlediğimde deprem olduğunu öğrendim. Yer çok sarsıldı. Her gün denize geldiğim için fark ettim, denizde farklı dalgalar var, farklı renk var. Denizde hala depremin etkisi var. Dalgalar ve siyahlaşma, köpükleşme var” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x