Kastamonu’da ilginç olay! Anne-kız aynı yerden aday oldu

Aynı mahalleden muhtar adayı olan anne Mıcık ile kızı Emici, projelerini anlatan broşürler bastırıp kapı kapı dolaşarak seçmenlerden oy istiyor.

Zaman zaman seçim çalışması yaparken karşılaşan anne ile kızı, tatlı bir rekabet içinde çalışmalarını sürdürüyor.

Mıcık ile Emici, “Varsa bizden iyisi o da ikimizden birisi” sloganını kullanıyor.

Serap Emici, AA muhabirine, doğduğu günden bu yana Saraçlar Mahallesi’nde yaşadığını söyledi.

Erkeklerin kadın muhtarlarla ilgili düşüncelerini yıkmak için aday olduğunu belirten Emici, “Erkeklerin, ‘Kadından muhtar olmaz, kadınlar evde yemeğini yapsın, eşleriyle ilgilensin’ sözlerine tepki için aday oldum. Kadının elinin değdiği her şeyi güzelleştirdiğini biliyoruz. O yüzden muhtarlığa adaylığımı koydum.” dedi.

Annesiyle tatlı bir rekabet içinde olduğunu vurgulayan Emici, “En büyük rakibim annem. Önceki dönemlerde de adaylığını koydu, ona destek verdim ama ne yazık ki olmadı. Bu dönem ben koymak istedim, kendisi çekilmedi. ‘Hadi bakalım cesaretin varsa katıl’ dedi, ben de katıldım.” diye konuştu.

Annesinin tecrübesinden yararlanmaya çalıştığını anlatan Emici, “Evleri ziyaret ederek çalışmalarımı anlatıyorum. Evde de rekabet oluyor. Eşime, kardeşlerime soruyoruz, ‘Kime oy vereceksiniz?’ diye. Kimseyi kırmamak için cevap vermiyorlar.” ifadelerini kullandı.

“Hangimiz muhtar olursa birbirimizin yanında olacağız”

Kadriye Mıcık ise çevresindekilerin isteği üzerine mahallelerine kadın eli değmesi amacıyla muhtarlığa aday olduğunu söyledi.

Üç dönem önce de muhtarlığa aday olup 2 bin 800 oy aldığına işaret eden Mıcık, “Nasip değilmiş. Şimdi tekrar aday oldum. Projelerim var. Bazı yerlere dolmuş gitmiyor. Her yere dolmuş uğrayacak. Garibanlar için dükkan açacağım, ürünlerini satmak isteyenler gelip satacak.” dedi.

Mıcık, kızından önce damadının aday olacağını söylediğini dile getirerek, şunları kaydetti:

Serap Emici’nin eşi Numan Emici ise evde güzel bir heyecan olduğuna dikkati çekerek, “Kayınvalidem adaylığını açıklamıştı, eşimi de ben teşvik ettim. Analı kızlı muhtarlık yarışı olacak. Biraz arada kalıyoruz ama ben sonuna kadar eşimi destekleyeceğim. Kayınvalidem evde yokken diğer bireylerle görüşüp onları ikna etmeye çalışıyoruz.” diye konuştu.

KAYNAK: AA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x