Levent Kırca’nın skeci Polat çiftinin lüks araçlarını hatırlattı

Çektiği videolar, “Enerji” diye bağırdığı görüntüler ve ardından güzellik salonu sahibi olmasıyla çok konuşulan, yaptığı lüks harcamaları sosyal medya hesabında anlatan Dilan Polat ve eşi Engin Polat hakkında soruşturma başlatılmıştı.

Son günlerde iş yerlerine yapılan silahlı saldırılarla gündeme gelen ve haklarında vergi kaçırma iddiaları bulunan Dilan Polat ve eşi Engin Polat’ın tüm mal varlıklarına el konulmuştu.

“KOCAMIN KARISIM”

Geçtiğimiz günlerde ise Polat çiftinin, Beykoz Emniyeti önünde arabalarıyla çektiği video yeniden gündem olmuştu. Ne iş yaptığı sorulan Polat, “Kocamın karısıyım.” diyerek arabayı sürmüştü.

KIRCA’NIN SKECİ, POLAT’IN LÜKS ARAÇLARINI AKLA GETİRDİ

Levent Kırca’nın eski bir skecini paylaşan sosyal medya kullanıcıları, Polat çiftinin durumuna benzetti. O skeçte Levent Kırca, lüks araç alan oğluna ısrarla “Bu arabanın parasını nereden buldun?” diye sormuştu. Oğlu “İhracat yaptım.”, “Turizme yatırım yaptım.”, “İstihdam yarattım.” gibi cevaplar verse de Kırca tatmin olmamış, oğlu ise sonunda “Aman baba be. Banka kurdum, kendi kurduğum şirketlere usulsüz krediler verip bankanın içini boşalttım. Bankayı hortumladım.” yanıtını vermişti.

POLAT ÇİFTİ HAKKINDAKİ İDDİALAR

Dilan Polat ve eşi Engin Polat hakkında İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Soruşturma Bürosu’nun soruşturma yaptığı ortaya çıktı. Polat çifti hakkında “Suç örgütü kurmak ve yönetmek”, “Suç örgütüne üye olmak”, “Suçtan kaynaklanan mal varlığı değerlerini aklamak” ve “Vergi Usul Kanunu’na muhalefet” olmak üzere 4 ayrı suçtan soruşturma yürütüldüğü öğrenildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x