LUNC Coin ve Bu 8 Altcoin İçin Sıcak Gelişmeler Var!

Stablecoin devi Circle, Celo Network ile işbirliğine gidiyor. Üç adres, PORK/WETH’in piyasaya sürülmesinin ardından işlemlerinde 1.442X yaptı. DogeMaster AMM Swap’ı başlattı. Binance, Terra ekosisteminin tokenleri olan LUNA’nın LUNC Coin döneminden kalan grafiğini temizleyecek. Ve daha fazlası!

SOL, LUNC Coin ve bu 7 altcoin’den haberler var…

Circle, Celo Network ile işbirliği yapıyora

Stablecoin devi Circle, USDC stablecoin’i Celo ağına getirmek için işbirliğine gitti. Bu bağlamda Circle, Celo Network’te USD sabitli stablecoin’i tanıtma kararını açıkladı. Özellikle, başlangıçta EVM uyumlu bir Katman-1 olan Celo, bir Ethereum Katman 2 ölçeklendirme çözümüne dönüşme sürecinde. Sağlam ölçeklenebilirlik özellikleriyle tanınan Celo, dönüştürücü bir yolculuğa çıktı. Ağ, cLabs’ın rehberliğinde Temmuz ayında bu evrime başladı ve topluluğundan güçlü bir olumlu onay aldı. Sonuç olarak bu geçiş, Celo’yu Ethereum ekosistemiyle daha yakından hizalayan önemli bir değişimi ifade ediyor.

USDC’nin Celo ağına entegrasyonu önemli bir kilometre taşına işaret ediyor. Circle’ın İş Geliştirme Kıdemli Müdürü Shamus Noonan, işbirliğinden duyduğu heyecanı dile getirdi. Circle’ın USDC’ye erişimi yaygınlaştırma hedefi ile Celo’nun hızlı ve ekonomik ödeme çözümleri sunma taahhüdü arasındaki sinerjinin altını çizdi. Ayrıca, bu ortaklık Celo’nun mobil merkezli yaklaşımından, özellikle de Blockchain teknolojisinin güçlü bir şekilde benimsendiği alanlarda faydalanıyor.

Cartesi 1 milyon dolarlık ekosistem hibe programı başlattı

Merkezi olmayan işletim sistemi Cartesi, 1 milyon dolarlık bir ekosistem hibe programı başlattığını duyurdu. Fon alan proje geliştiricileri 50.000 USDC’ye kadar hibenin yanı sıra özel teknik destek, hızlandırıcı ve yatırımcı tanıtımları, pazarlama desteği ve proje danışmanlığı alabilecek. Program, yeni fikirleri, dApp’leri, araştırma ve entegrasyonu, geliştirici araçlarını ve oyunları destekleyecek. Böylece, geliştirici yeteneklerini artırmayı ve Cartesi ekosistemini zenginleştirmeyi amaçlıyor.

Üç adres, PORK/WETH’in piyasaya sürülmesini 1.442X yaptı

Blockchain izleyicisi ai_9684xtpa’nın paylaşımına göre, üç adres (muhtemelen aynı kişiye/kuruma ait) PORK/WETH işlem paritesinin başlatılmasından hemen sonra ortalama 2,33×10^-9 USD maliyetle 88,9 trilyon token satın almak için toplam 9 ETH harcadı. BU adresler, kısa sürede, 1442X (9,97 milyon dolar varan) bir kâr elde etti. Şu anda, üç adresin tuttuğu tokenler 17 yeni adrese dağıtılmış ve henüz satılmamış durumda.

QuickNode, Immutable zkEVM’in kullanımını duyurdu

Web3 oyun platformu, oyun geliştiricilerine sorunsuz Blockchain oyunları geliştirme için ölçeklenebilir, EVM uyumlu ve düşük ücretli bir platform sağlayacak. Blockchain altyapı platformu QuickNode, platformunda Immutable zkEVM’in kullanıma sunulduğunu duyurdu. En son hamle, geliştiricilere EVM uyumluluğu, yüksek ölçeklenebilirlik ve düşük işlem maliyetleri sunan Web 3 oyun geliştirmeyi QuickNode’a getiriyor. Ayrıca Immutable zkEVM, Blockchaşn oyunları ve merkezi olmayan uygulamalar (DApps) geliştirmek ve yönetmek için sorunsuz bir ortam sağlamak üzere Ethereum’un güvenliğinden yararlanıyor.

Immutable zkEVM’in piyasaya sürülmesinin ardından, oyun geliştiricileri QuickNode üzerinde yüksek performanslı Web 3 oyunlarının geliştirilmesini ilerleten bir dizi yapı aracına sahip olacak. QuickNode CEO’su Dmitry Shklovsky, Immutable zkEVM’in kendi platformunda kullanıma sunulmasını “Web 3 oyunlarının geliştirilmesinde önemli bir kilometre taşı” olarak değerlendirdi. Ayrıca, Blockchain oyun geliştirmede yeni bir standardı işaret etti.

Solana Blockchain’deki aylık işlem hacmi zirveye ulaştı

Solana Blockchain’deki işlem hacmi bu ay son bir yılın en yüksek seviyesine ulaştı. Blockchain’deki SOL ve SPL tokenlerinin işlem hacmi 951,9 milyar dolara yükseldi. Bu, Aralık’daki 735,8 milyar dolara kıyasla ekonomik işlem hacminde %30’luk bir artışı temsil ediyor. Buna ek olarak, Solana Blockchain’deki işlem aktivitesindeki büyüme, geçmiş yıllara kıyasla çok yüksek. Bu bağlamda 2022 ve 2023’ün çoğunda görülen seviyelerden önemli ölçüde daha yüksek.

DogeMaster, AMM Swap’ı başlattı ve işelemler başladı

Bu arada, DRC-20 altyapısı DogeMaster AMM Swap’ı başlattı. Ayrıca, 30 Ocak’ta platform coin doer için ticarete başladı. Şu an itibariyle doer yaklaşık 50 kat değer artışı gördü. Platform coin doer’in toplam arzı 21 milyon. Bu arada, 26’sındaki ücretsiz Fuar Lansmanı sırasında, 170.000’den fazla onaylanmamış işlemle Dogecoin ağında 6 saat boyunca tıkanıklığa neden oldu. Daha önceki raporlarda OKX’in önümüzdeki ayın sonunda DRC-20’yi piyasaya sürebileceğini yer aldı.

Binance, LUNA’nın LUNC Coin döneminden kalan grafiğini temizleyecek

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, LUNA ve LUNC Coin Türk kripto yatırımcılarının radarında duruyor. Yatırımcıların Terra ekosisteminin tokenlerini yakında takip ediyor. Son bir gelişmede dev kripto borsası Binance LUNA ve LUNC Coin için bir duyuru yaptı. Borsa LUNA’nın LUNC Coin döneminden kalan grafiğini temizleyeceğini duyurdu. Bu bağlamda Binance’in Terra tokenleri hakkında şu duyuruyu yaptı:

Topluluk geri bildirimlerini takiben ve kullanıcı deneyimini geliştirmek için Binance, Terra Classic’in (LUNC Coin) geçmiş ticaret verilerini aşağıdaki Terra (LUNA) spot işlem paritelerindeki grafiklerden temizleyecektir.

  • LUNA/USDT: 31.05.2022 tarih ve TSİ 11:00’den önceki veriler silinecek.
  • LUNA/TRY: 16.09.2022 tarih ve TSİ 11:00’den önceki veriler temizlenecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x