Motorine indirim geldi mi? 20 Şubat motorin, benzin ve LPG fiyatları! Akaryakıtta indirim var mı?

Motorin ve benzine indirim geldi mi ve güncel akaryakıt fiyatları sık sık araştırılıyor. Benzin litre fiyatı ve motorin indirimleri sorgulanıyor. Motorine indirim geldi mi ve akaryakıtta indirim var mı soruları gündemde. Motorine indirim geldi mi ve akaryakıtta indirim var mı soruları vatandaşlar tarafından merak ediliyor. Motorine indirim geldi mi? Akaryakıtta indirim var mı? 20 Şubat benzin motorin fiyatları! Detaylar haberimizdedir…

MOTORİNE İNDİRİM GELDİ Mİ?

Brent petrol fiyatlarında dalgalanma sürerken, benzin ve motorin fiyatları da indirim ve zam haberleriyle değişkenlik gösteriyor. Bu gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere motorine 1 lira 21 kuruş indirim gelmesi beklenirken, pompaya yansıyacak indirimle birlikte İstanbul’da motorinin litresi 43 liradan satılacak.

AKARYAKIT FİYATLARI NE KADAR?

Art arda gelen zamlarla keyfi iyiden iyiye kaçan araç sahiplerinin yüzünü güldürecek bir gelişme yaşanırken, bu gece yarısından itibaren motorine 1 lira 21 kuruş indirim gelmesi bekleniyor.

İSTANBUL’DA 43 LİRADAN SATILACAK

Pompaya yansıyacak indirimle birlikte İstanbul’da motorinin litresi 43 liradan, Ankara’da ise 43 lira 79 kuruş seviyesinden satılacak.

AKARYAKIT FİYATLARI NASIL HESAPLANIYOR?

Akaryakıt fiyatları, Türkiye’nin de dahil olduğu Akdeniz piyasasındaki işlenmiş ürün fiyatlarının ortalaması ile dolar kurundaki değişiklikler baz alınarak rafineriler tarafından hesaplanıyor. Bu hesaplanma sonucunda dağıtım firmalarınca uygulanan fiyatlar, rekabet ve serbesti nedeniyle şirketler ve kentlere göre küçük değişiklikler gösterebiliyor.

EPGİS FİYAT DEĞİŞİMLERİNİ DUYURMAMA KARARI ALMIŞTI

EPDK’nın fiyatlardaki değişimi açıklayan tek sendika olan EPGİS hakkında suç duyurusunda bulunmasının ardından, sendika dava süreci sonlanana kadar akaryakıttaki fiyat değişimlerini vatandaşlarla paylaşmayacağını açıklamıştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x