Ülker şikayet etti, ‘Gıda Dedektifi’ yine gözaltında alındı

Sosyal medyada gıda ürünlerinde yapılan usulsüzlük, tağşiş ve aldatmaya yönelik beyanlara ilişkin yaptığı paylaşımlarla tanınan ‘Gıda Dedektifi’ hesabının sahibi Musa Özsoy, tekrar gözaltına alındığını duyurdu.

Akşam saatlerinde ‘Gıda Dedektifi’ hesabından yapılan paylaşımda gözaytı gerekçesinin “Murat Ülker’in şikayeti” olduğu duyuruldu: “Murat Ülker tarafından yapılan yeni bir suç duyurusu kapsamında hesap yöneticimiz Musa Özsoy bir kez daha bu akşam itibariyle gözaltına alınmıştır. Şu bilinmelidir ki, iftira ve ithamlara dayalı bu ve benzeri suç duyurularına asıl cevap elbette toplum tarafından verilecektir.”

Özsoy 25 Eylül 2023’te de gözaltına alınmış, yine gerekçesinin Ülker’in şikayeti olduğunu açıklamıştı. Ülker’in “Ülker aleyhimize açtığı davalarda ürünlerinin sağlıksız olmadığını iddia ediyor. Bakın 50 yıldır ürettikleri en basit abur cubur olan çubuk kraker reklamında bile “Sağlığınız için günde 4-5 porsiyon sebze ve meyve tüketin” akar bandını yayınlamak zorundalar. Peki neden?” paylışımı nedeniyle dava açtığı ortaya çıkmıştı.

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x